Gdy chcemy mieć idealny biust

O kłopotach z biustem pisałam już we wpisie „Ładna twarz to nie wszystko”. W tym miejscu ograniczę się do zaprezentowania ćwiczeń wpływających na utrzymanie ładnego biustu. Do ćwiczeń tych dobrze jest przygotować ciężarki.

Ćwiczenie 1. Stajemy w lekkim rozkroku. Unosimy ręce na wysokość twarzy. Dłonie łączymy wewnętrzną stroną, łokcie na zewnątrz. Rozkładamy dłonie tak, aby stykały się tylko opuszkami palców. Dociskamy silnie poduszeczki palców, po czym łączymy dłonie mocno dociskając je całą powierzchnią. Ponownie rozkładamy dłonie i powtarzamy ćwiczenie kilkanaście razy.

Ćwiczenie 2. Stajemy w lekkim rozkroku. Unosimy zgięte w łokciach ręce na wysokość twarzy, łokcie kierujemy na zewnątrz. Chwytamy prawą dłonią lewy nadgarstek i lewą prawy. Energicznymi ruchami próbujemy rozciągnąć nadgarstki w kierunku łokci. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy.

Ćwiczenie 3. Stajemy w lekkim rozkroku. Unosimy zgięte w łokciach ręce na wysokość barków. Dłonie mocno „zahaczamy” palcami. Energicznymi ruchami usiłujemy rozerwać splecione palcami ręce. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy.

Ćwiczenie 4. Stajemy prosto, nogi łączymy, ręce krzyżujemy przed sobą. Energicznym ruchem, nie unosząc ramion, rozkładamy ręce przed sobą, po czym krzyżujemy je ponownie. Ćwiczenie powtarzamy kilkakrotnie.

Ćwiczenie 5. Kładziemy się na plecach, ręce wyciągamy wzdłuż tułowia, nogi zginamy w kolanach. Energicznym ruchem wyrzucamy ręce do przodu, po czym kolistym ruchem staramy się dotknąć podłogi za głową. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 6. Siadamy na stołku, prostujemy plecy, chwytamy w ręce ciężarki. Zginamy ręce w łokciach i trzymamy tuż przy tułowiu skierowane dłońmi ku górze. Powolnym ruchem unosimy ciężarki do góry, po czym wracamy powoli do pozycji wyjściowej (dłonie z ciężarkami trzymamy na poziomie barków). Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 7. Opieramy dość szeroko rozstawione ręce na podwyższeniu (wersalka, fotel, stołek, niska szafka). Stopy opieramy o podłogę tylko czubkami palców. Całą sylwetkę idealnie wyprostowujemy. Opuszczamy powoli jak najniżej tułów, uginając ręce w łokciach. Powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 8. Stajemy na baczność. Wyprostowane ręce splatamy z tyłu i utrzymując cały czas prostą sylwetkę energicznym ruchem usiłujemy unieść jak najwyżej ręce. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 9. Stajemy na baczność. Ugięte w łokciach ręce przyciskamy mocno do tułowia. Energicznym ruchem opieramy dłonie na biodrach i ściągamy łopatki, usiłując połączyć łokcie za plecami, po czym opuszczamy ręce wzdłuż tułowia. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 10. Stajemy przodem do ściany na odległość wyciągniętych rąk. Opieramy dłonie o ścianę. Uginamy ręce w łokciach i zbliżamy się do ściany, utrzymując ciężar tułowia na rękach. Wracamy do pozycji wyjściowej, odpychając się od ściany rękami (tułów bezwładny). Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.