Gdy chcemy wyszczuplić uda

Woda jest zmienna i nigdy nie wiadomo, kiedy każe osłaniać nam nogi aż po kostki, kiedy znów odkrywać uda. Krótkie (zwłaszcza wąskie) spódniczki ujawniają niedyskretnie nasze uda, te zaś, gdy są zbyt grube, w połączeniu z krótką spódniczką (nawet wspaniale bajerowską) nigdy nie wyglądają dobrze. Zamiast więc skrywać uda przed ludzkim wzrokiem, postarajmy się o ich wysmuklenie. Oto ćwiczenia, które powinny nam w tym pomóc.

Szeroki wybór desek podłogowych w ofercie salonu VIP Parkiet

Mogą to być hantle, woreczki z grochem lub piaskiem bądź dwa jednakowo ciężkie przedmioty.

Ćwiczenie 1. Kładziemy się na prawym boku i wspieramy na ugiętej prawej ręce. Lewą nogę wyprostowujemy i podnosimy jak najwyżej, po całym powoli opuszczamy, nie dotykając jednak do nogi prawej. Po kilkakrotnym powtórzeniu ćwiczenia kładziemy się na lewym, boku i wykonujemy to samo ćwiczenie nogą prawą.

Ćwiczenie 2. Klękamy, ręce opuszczamy luźno wzdłuż tułowia. Odchylamy tułów jak najdalej do tyłu. Wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 3. Klękamy, ramiona wyprostowujemy, dłonie opieramy płasko na podłodze. Energicznym ruchem unosimy całe ciało do góry, dotykając podłogi tylko dłońmi i czubkami palców nóg. Powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 4. Kładziemy się twarzą do podłogi. Głowę unosimy do góry. Ręce, proste w łokciach, wyciągamy do góry (nad plecy), nogi uginamy w kolanach, stopy obciągamy. Chwytamy dłońmi za kostki i robimy kilkanaście razy „kołyskę” (przechylamy się w przód i do tyłu, unosząc jak najwyżej to uda, to klatkę piersiową).

Ćwiczenie 5. Kładziemy się na prawym boku i wspieramy na prawym łokciu. Unosimy lewą nogę jak najwyżej (tak jak w ćwiczeniu 1). Chwytamy lewą dłonią za lewą kostkę. Unosimy wyprostowaną prawą nogę do lewej, po czym opuszczamy ją na podłogę i powracamy do pozycji wyjściowej. Po kilkakrotnym przećwiczeniu zmieniamy układ nóg, kładąc się na lewym boku.

Ćwiczenie 6. Siadamy na podłodze, nogi zginamy w kolanach i rozsuwamy tak, aby spody stóp dotykały do siebie. Dłońmi podtrzymujemy stopy. Odciągamy kolana jak najsilniej ku podłodze i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy.

Ćwiczenie 7. Kładziemy się na lewym boku i wspieramy na lewym łokciu. Prawą nogę uginamy w kolanie. Chwytamy prawą ręką za prawą kostkę i usiłujemy przyciągnąć stopę w kierunku bioder, jednocześnie staramy się odchylać kolano jak najdalej w kierunku przeciwnym. Po kilkakrotnym przećwiczeniu zmieniamy układ nóg, kładąc się na prawym boku, i kontynuujemy ćwiczenie.

Ćwiczenie 8. Kładziemy się na plecach. Nogi uginamy w kolanach, całe stopy stawiamy na podłodze. Podnosimy pośladki w górę, po czym drobnymi kroczkami usiłujemy „przespacerować” jak najdalej do tyłu, cały czas utrzymując całe stopy na podłodze. Talię podpieramy dłońmi. Powracamy powoli do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 9. Klękamy. Wyprostowane ręce opieramy całymi dłońmi na podłodze. Unosimy lewą nogę równolegle do podłogi. Głowę podnosimy. Energicznymi ruchami unosimy lewą nogę jak najwyżej, po czym opuszczamy do poziomu tułowia. Po kilku wymachach wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy ćwiczenie prawą nogą.

Ćwiczenie 10. Klękamy na prawym kolanie. Lewą nogę opieramy całą stopą na podłodze. Prawą rękę kładziemy na prawym udzie z tyłu, lewą zaś na lewym udzie z przodu. Sylwetka idealnie prosta. Wysuwamy lewe kolano jak najdalej do przodu, pozostawiając stopę opartą tylko na czubkach palców. Pogłębiamy, naprężając jednocześnie mocno mięśnie prawego uda. Powracamy do pozycji wyjściowej. Po kilkakrotnym powtórzeniu zmieniamy układ nóg.