Gdy chcemy wysmuklić talię

Panująca na początku lat osiemdziesiątych moda nie ujawniała ostro braków naszych talii, ale zarysowujące się w ostatnich latach tendencje w modzie wskazują na zasadnicze zmiany w tym zakresie. A ponadto, na każdych wakacjach większość dziewcząt z przyjemnością zaprezentowałaby talię jak „u osy”. Marzenie to pomogą nam w pewnym stopniu urzeczywistnić odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne. Oto one.

Podłoga do łazienki w ofercie warszawskiej firmy VIP Parkiet

Ćwiczenie 1. Stajemy w rozkroku. Prawą rękę wyprostowujemy nad głową, lewą, lekko ugiętą, wyciągamy do przodu. Wykonujemy głęboki skłon z pogłębieniem w lewo. Powracamy do pozycji wyjściowej. Zmieniamy ręce i wykonujemy skłon z pogłębieniem w prawo. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 2. Stajemy w rozkroku. Dłonie łączymy nad głową. Wykonujemy krążenie bioder w prawo i w lewo. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 3. Siadamy na podłodze. Nogi wyprostowujemy. Stopy (i łydki) układamy na podwyższeniu (np. na kilku książkach), ręce wyciągamy prosto przed siebie. Przenosimy nogi nad książkami w lewo, kierując jednocześnie wyprostowane ręce w prawo. Powracamy do pozycji wyjściowej. Następnie przenosimy nogi nad książkami w prawo, kierując ręce w lewo. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 4. Stajemy na baczność lub w rozkroku. Wykonujemy skłon tułowia z ramionami wyciągniętymi w bok. Energicznymi ruchami wykonujemy skręty tułowia unosząc prawą rękę po przekątnej w górę, lewą zaś opuszczając w dół, po czym szybkimi ruchami zmieniamy pozycję rąk. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 5. Siadamy rozkrocznie z wyprostowanymi nogami, ramiona kierujemy na boki. Wykonujemy skrętoskłon tułowia do lewej nogi, dotykając wyciągniętymi rękami do lewej stopy. Wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonujemy skrętoskłon tułowia w prawo, dotykając wyciągniętymi rękami do prawej stopy. Powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 6. Stajemy w dużym rozkroku. Lewe kolano uginamy, prawą nogę wyprostowujemy. Dotykamy łokciem prawej ręki do lewego kolana, lewą rękę „wyrzucamy” w górę. Powracamy do pozycji wyjściowej. Zmieniamy ugięcie nogi (prawe kolano ugięte, lewa noga wyprostowana). Lewym łokciem dotykamy do prawego kolana. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 7. Siadamy na stołku. Dłonie opieramy na biodrach. Nogi łączymy w kolanach i kostkach, stopy spoczywają na podłodze. Zataczamy górną częścią tułowia jak największe koła najpierw w lewą, później w prawą stronę. ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 8. Stajemy w lekkim rozkroku. W dłonie bierzemy ciężarki. Wyprostowane ręce unosimy ponad głowę. Wykonujemy skłon tułowia w bok w prawo. Unosimy ręce nad głowę. Wykonujemy skłon tułowia do przodu. Unosimy ręce nad głowę, wykonujemy skłon tułowia w lewo. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.