Gdy chcemy wyszczuplić biodra

Siedzący tryb życia sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej na biodrach. Jest to bolączką wielu nawet bardzo młodych dziewcząt. Często narzekają, że przy „takich” biodrach nie mogą pozwolić sobie na „pumpiaste” spodnie i modne marszczenia. Zamiast narzekać, spróbujmy poćwiczyć. Seria podanych niżej ćwiczeń powinna pomóc w „zrzuceniu” nadmiaru tkanki tłuszczowej z bioder.

VipParkiet.pl w salonie Home Concept

Ćwiczenie 1. Stajemy na baczność lub w rozkroku. Wyprostowane ręce unosimy energicznie w górę, wykonujemy głęboki skłon tułowia w przód, dotykając dłońmi podłogi. Kolejnym energicznym ruchem odginamy tułów aż do skłonu w tył. Wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 2. Kładziemy się na plecach. Energicznym podrzutem bioder i nóg w górę wykonujemy „świecę”, podpierając dłońmi talię. Nie rozłączając nóg wykonujemy stopami kilka ruchów okrężnych. Powracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 3. Stajemy w lekkim rozkroku. Ręce opuszczamy swobodnie wzdłuż tułowia. Unosimy lewą stopę i zataczamy nią coraz większe kręgi (kolana proste). Wracamy do pozycji wyjściowej. Unosimy prawą stopę, zataczając coraz większe kręgi. Wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 4. Stawiamy prawą nogę na stołku tak, aby stopa była prostopadła do lewej nogi. Stojąc na podłodze wykonujemy głęboki skłon w przód, usiłując dłońmi sięgnąć do kostki lewej nogi. Po kilku pogłębionych skłonach stawiamy lewą nogę na stołku i wykonujemy skłon, sięgając do kostki prawej nogi. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy dla każdej z nóg.

Ćwiczenie 5. Klękamy. Wyprostowane ręce opieramy całymi dłońmi o podłogę. Unosimy w bok ugiętą w kolanie prawą nogę, kolano na wysokości bioder. Opuszczamy powoli kolano, ale nie dotykamy podłogi, po czym unosimy je ponownie na wysokość bioder. Powracamy do pozycji wyjściowej. Następnie wykonujemy ćwiczenie lewą nogą. Powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 6. Klękamy, kolana łączymy, stopy szeroko rozsuwamy, ręce splatamy na karku. Wykonujemy siad na lewej nodze. Następnie wracamy do klęku, po czym wykonujemy siad na prawej nodze. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 7. Kładziemy się na plecach. Nogi ugięte w kolanach podnosimy do góry. Wyprostowane ramiona rozkładamy prostopadle do tułowia. Ruchem kolistym nad klatką piersiową przenosimy kolana w prawo (dotykając do podłogi), a następnie w lewo. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 8. Klękamy. Ramiona wyprostowujemy, dłonie opieramy na podłodze. Unosimy do tyłu lewą nogę (kolano na wysokości bioder) i uderzamy piętą w prawy pośladek. Powracamy do pozycji wyjściowej. Tę samą czynność wykonujemy prawą nogą. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 9. Kucamy ze złączonymi kolanami. Ramiona wyprostowujemy, dłonie opieramy o podłogę. Głowę opuszczamy. Energicznym ruchem unosimy biodra w górę. Dłonie w dalszym ciągu dotykają (choćby palcami) podłogi. Wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.