Oczy błyszczące jak dwie gwiazdy

Która z dziewcząt nie pragnie, aby jej oczy błyszczały jak gwiazdy. Niestety, najczęściej ograniczamy się jedynie do nałożenia odpowiedniego cienia i tuszu. A jednak o oczy, ten najwrażliwszy z naszych organów, należy bardzo dbać, a przede wszystkim „nie szkodzić”. Oto osiem przykazań, których należy przestrzegać.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl
Ułożymy parkiet idealny dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

– Podczas pracy, przy której wytężamy wzrok, światło (silne, lecz nie jaskrawe) musi padać z lewej strony, obejmując tylko pole pracy, a nie oczy (1).

– Przebywając na słońcu warto nosić przyciemnione okulary (2).

– Należy unikać przebywania w zadymionych, dusznych pomieszczeniach. Dym drażni spojówki, co powoduje łzawienie i czerwienienie oczu (3).

– Makijaż z oczu należy przed snem usunąć (4).

– Oczy wypoczywają najlepiej w czasie snu (5).

– Jeśli nosimy okulary, utrzymujemy je w bezwzględnej czystości (6).

– Na stan naszych oczu mają wpływ witaminy A, D, B i C (7).

– Nawet mając najlepszy wzrok należy bywać na kontroli u lekarza okulisty co najmniej raz na 2 -3 lata (8).

Jeśli już chronimy oczy, ale chcemy, aby były bardziej wypoczęte, dobrze od czasu do czasu zrobić kompres na oczy lub ich kąpiel. Kompres wykonujemy kładąc na powieki 2 gaziki (lub tamponiki waty) nasycone świeżą esencją herbacianą, naparem z kwiatu rumianku lub płatków bławatka bądź 2% wodnym roztworem kwasu bornego. Zabieg ten powinien trwać przynajmniej 5 min. Możemy wykorzystać do tego celu także napary z nasion kopru włoskiego lub ziela świetlika lekarskiego, z którego okłady łagodzą zmęczenie i łzawienie oczu. W tym celu należy 4 łyżki stołowe ziela świetlika zalać 1 szklanką wrzątku. Po odcedzeniu zioła zawinąć w płótno lub podwójną gazę, ostudzić i przyłożyć na powieki. Odcedzony napar można wykorzystać do kąpieli oczu.